TEL : 0(850) 840 38 08
HAVUZ GÜVENLİĞİ

Evlerimizde bulunan ve sıcak yaz günlerinde serinlemek, eksersiz yapmak, hoşça vakit geçirmek için kullandığımız YÜZME HAVUZLARI doğru önlem alınmaz ise çocuklar için büyük bir tehlike kaynağıdır.

Arkanızı döndüğünüzde kapıya bakmaya gittiğinizde, yemek yaparken en ufak bi dalgınlığınızda çocuğunuzun boğulma tehlikesi geçirmesi içten bile değil.

CPSC’nin ailelere çocukların havuzdan zarar görmemesi için yaptığı önerilerin başında, havuz çevresinin uluslar arası çocuk güvenliği standartlarına uygun “Pool Fence” HAVUZ GÜVENLİK BARİYERİ ile kapatılması gelmektedir. ABD’de Florida gibi bazı büyük eyaletlerde ailelerin, bahçelerinde özel yüzme havuzu varsa, ailenin küçük çocuğunun olup, olmamasına bakılmaksızın standartlara uygun güvenlik bariyeri ile havuzlarının güvenli hale getirilmesi yasalarca zorunlu hale getirilmiştir. Ülkemizde bu konuda hiçbir standart ve yaptırım olmaması çok önemli bir eksikliktir.

Minybaby Havuz Güvenlik Bariyeri Özellikleri; 

#Panellerimiz pvc-vinly malzemeden yapılmış olup uv korumalıdır.

#Bariyer yüksekliği 120 cm'dir.

#Direkleri eloksallı Alüminyumdur. Korozyona ve hava koşullarına karşı dirençlidir.

#Direklerin monte edileceği deliklerin ekibimiz tarafından delinmesi ve ilk montajının yapılmasından sonra kendiniz hızlı bir şekilde söküp tekrar takabilirsiniz son derece pratik.

#Paneller rulo haline geldiği için çıkartıldığında rulo yapılarak çok az yer kaplayacak şekilde saklanabilir.

#Minybaby güvenlik Bariyerlerimiz 40-50 Kg aralığındaki darbelere dayanıklıdır.

#Minybaby bariyerimiz havuzun görünürlüğünü kapatmaması amacıyla örgü şeklindedir.

#Havuza giriş ve çıkışları kontrol edebilecek otomatik kapanır kapısı mevcuttur.

#Minybaby Havuz Bariyerinin konulacağı yerlere 3 cm çapında 10 cm  derinliğinde özel aparat ile delikler açılır. Deliklerin içersine özel plastik yuvalar  yerleştirilir

# Bu yuvalar içersine Havuz Bariyerinin direkleri geçirilip , paneller birbirlerine bağlanarak son derece güçlü bir güvenlik çemberi oluşturulur.

#Minybaby Havuz Bariyeri direkleri çıkarıldıktan sonra, açılmış olan delikler  özel kapakları  ile kapatılabilir  ve istenildiğinde kapaklar tekrar açılıp direkler yuvalarına monte edilebilir.

# Havuzun konumuna göre tüm havuz çevresine veya bir bölümüne uygulanabilir. Amaç çocuğun istem dışı havuza yaklaşmasını önlemektir.

# Havuz güvenlik bariyeri 3 yıl garantilidir.